PATRIARCHÁTUS

Templomünnep volt Szigetszentmiklóson

Ez esztendőben, mivel Szent Miklós napja hétköznapra esik, december 3-án vasárnap ünneplte a szigetszentmiklósi Szent Miklós Görögkeleti Egyházközség templomünnepét. A Liturgiát Őeminenciája Arsenios metropolita vezette. Részt vett még rajta Maximos archimandrita és a szerb egyház diakónusa, András atya is. A szép számban érkezett hívek nagy része csak a kápolnán kívül tudott helyet foglalni. A szertartást követően a Arsenios Metropolita beszélt az Evangélium üzenetéről és köszöntötte az egybegyűlteket. Szavait Arsenia nővér tolmácsolta a hallgatóság felé. Róbert atya megköszönte a kedves szavakat és a püspöki látogatást. Az egyházközség vezetőjén kívül a Szent Miklós Ikonfestő kör tagjai külön is köszöntötték a Metropolita atyát, aki meg is áldotta az általuk készített ikonokat. A szertartás után mindenki hivatalos volt egy közös böjtös étkezésre. Ez idő alatt mindenkinek lehetősége nyílt a mertopolitával való találkozásra, beszélgetésre is.